miniBB: The Bulletin BirdPanzerkampf Forums
 - Sākums - Balsojumi - Reģistrēties - Meklēt - Statistika - Noteikumi -
Panzerkampf Forums / Par visu, kas nepalien zem citām tēmām / FAQ (Jautājumi un atbildes)
Autors Ziņa
Maarrutku Jums# Nosūtīts: 4 Dec 2006 21:07:06 - Laboja Maarrutku Jums


Man domāt, šeit būtu lietderīgi atrunāt dažus tīri foruma tehniskās lietošanas jautājumus, kas var rasties lietošanas procesā (t.i. no pieredzes). Tātad, šie ir nevis noteikumi, bet rekomendācijas un ieteikumi, viss jūsu pašu, dārgie dalībnieki, ērtībai!

1. Aizliegts reģistrēties Forumā ar nikiem: Adminis, Admins un citiem atvasinājumiem no vārda Admin!

1.1. Jaunu tēmu iesākšana
Mūsu visu ērtības labad lūdzam savas idejas jaunu tēmu iesākšanai izteikt sadaļā Priekšlikumiem un ierosinājumiem. Nesankcionēti iesāktas tēmas var tikt slēgtas un dzēstas - mums nav vajadzīga 101 tēma par principā vienu un to pašu jautājumu. Tas forumu padara nepārskatāmu un apgrūtina orientēšanos, tāpēc pēc iespējas minimāls tēmu skaits ir tīri lietotāju ērtībai.
Moderatoram ir tiesības uzlikt banu foruma dalībniekam, kas patvaļīgi izveido jaunu tēmu.

Pie šī paša - lūgums nenovirzīties no tēmām. Ja tēmā X saruna sāk pārsvieties par tēmas Y jautājumiem, dalībnieki tiek aicināti PAŠI, negaidot moderatora aizrādījumu, sarunu turpināt tēmā Y.

2. Cita foruma dalībnieka teksta citēšana
Lūgums cita foruma teiktā citēšanai iezīmēt citējamo tekstu un nospiest pogu Citēt. Tas ir sevišķi svarīgi, ja posts tiek rakstīts kā atbilde uz vairākas lapas iepriekš rakstītu postu - atkal, pašu lietotāju ērtībai, lai visi saprastu, kādā sakarā jaunais posts tiek rakstīts.

Cita foruma dalībnieka uzrunāšana, vai citāta autora norādīšana izdarāma, pirms citēšanas uzklišķinot uz autora nika, virs avatara un uzraksta Lietotājs. Uzklikšķinot uz Lietotājs, varēsiet apskatīt dalībnieka profilu.

Sakarā ar to, ka forums nepilnīgi gremo kirilicu, visos krievu tekstos, kurus Jūs postēsiet forumā, vēlams parastās iekavas ( un ) aizstāst ar kvadrātiekavām [ un ].

3. Attēlu ievietošana
Bildes/attēla ielikšana tagad ir daudz vienkāršāka nekā bija. Spiežam uz bildes (krāsainas figurīņas) ikoniņas. Parādās lodziņš, iezīmējam URL - nospiežam pog Del - nodzēšam to defaulto URL. Pēc tam ar Ctrl + V - iekopējam URL no atmiņas (bildes atrašanās vietas/saita). Pēc tam otrajā lodziņā ieliekam bildes aprakstu, kas tā par bildi/attēlu. Forumā nevar postēt attēlu, kas atrodas uz lietotāja datora - tāpēc iesakām lietot interneta fotogalerijas:
www.fotki.lv
http://foto.radikal.ru
Lūgums neizmantot www.inbox.lv atsevišķu attēlu ievietošanai, tas nedarbojas. No inbox.lv tiek pieņemti tikai web linki uz galerijām.
Tātad spiežam ar peles labo pogu uz bildes un izvēlamies <Copy image location> un tad to iepastējam starp [img]....[/img]

Cita starpā lūgums nepostēt bildes, kuru horizontālie izmēri pārsniedz 800 pikseļus (ja bildes ir lielākas, var `staipīties` ekrāns); šādas bildes lūgums postēt web linka veidā, jeb arī lietot [imgs] kodu.

4. Gramatika un izteiksmes veids
- No dalībniekiem netiek prasīta klasiskās latviešu valodas gramatikas bezkompromisa ievērošana, tomēr lūgums rakstīt un izteikties pēc iespējas saprotamāk - t.i. ievērot vismaz galvenās pieturzīmes, vai ja Jūs to nespējat, tad vismaz kā savādāk atdalīt teikumus.
- Ja Jūsu datoram nav latviešu valodas izkārtojuma, ieteicams rakstīt t.s. chatrakstiibaa, aizstaajot garos patskanjus ar 2 burtiem un miikstinaatos liidzskanjus papildinot ar `h` vai `j` [piemēra beigas]. Nerakstiet lūdzu patskaņus vai līdzskaņus ar apostrofu priekšā - tagad piem'ers, k'a nevajag rakst'it [piemēra beigas].
- Attiecībā uz žargonu - dalībnieki tiek lūgti iespēju robežās no tā izvairīties, tomēr ja nu mēs galīgi uz to neesam spējīgi (un prakse pierāda, ka neesam ), tad būsim tik laipni, žargonismus rakstīsim "pēdiņās" vai kursīvā un ar žargona iztulkošanu saistītos jautājumus risināsim tēmā Skaidrojošā vārdnīca.
- Militārās tehnikas, apzīmēju utml. terminoloģiju vajadzības gadījumā tulkojam tēmā Terminoloģija.
- Klajas rupjības nerakstiet, tās gan tiks izmoderētas.

5. Pakāpes
Foruma dalībnieki par aktivitāti diskusijās var nopelnīt virtuālas dienesta pakāpes. Tiek lietotas LR NBS izmantotās dienesta pakāpes, attēlojot tās Field variantā. Pakāpes nedod nekādas īpašas privilēģijas vai priekšrocības, bet kalpo kā lietotāja aktivitātes indikators tematiskajās diskusijās (Foruma sadaļās WW1, WW2 un Mūsdienu kari un bruņotie konflikti).

Pakāpes var būt sekojošas:
- kareivis (1 posts)
- dižkareivis (200 posti)
- kaprālis (400 posti)
- seržants (600 posti)
- virsseržants (800 posti)
- vecākais virsseržants (1000 posti)
- galvenais virsseržants (1500 posti)
- augstākais virsseržants (2000 posti)
- leitnants (3000 posti)
- virsleitnants (4000 posti)
- kapteinis (5000 posti)
- majors (6000 posti)
- pulkvežleitnants (8000 posti)
- pulkvedis (10 000 posti)
- brigādes ģenerālis (15 000 posti).
Un ģenerāļi tālāk pēc kārtas ik pa 5000 postiem (bet tā vēl tāla nākotne).

Pakāpes piešķiras automātiski!

Uz šo brīdi viss. Vajadzības gadījumā tēma tiks papildināta, līdz tam tā būs tikai lasāma.

Patīkamu diskutēšanu!
Maarrutku Jums# Nosūtīts: 16 Apr 2007 12:00:38 - Laboja Maarrutku Jums


6. Atrunas papildinājums
Forums nekādā veidā nav saistīts ar Aizsardzības ministriju, NBS, SUV vai ZS, bet gan ir pamatā civilo entuziastu, kuri interesējas par militāro vēsturi, izveidots. Tāpēc nemeklējiet lūdzu šeit dziļas un izsmeļošas atbildes par visādiem ar šīm institūcijām relātētiem jautājumiem, piemēram, par prasībām rekrūšiem, dienesta apstākļiem utml. - priekš tam ir attiecīgo organizāciju mājas lapas ar kontaktiem un PR darbiniekiem.

7. Sava viedokļa pamatošana
Lai forums nepārvērstos par DELFInāriju-2, foruma dalībnieki tiek lūgti pamatot savu viedokli ar faktiem un argumentiem. Lozunga tipa viedokļi un replikas, kas netiks pamatotas ar faktoloģisko materiālu vai loģisku argumentāciju, kā arī spams un floods (vieni paši smailiki un cita bezjēga) var tikt dzēsti bez īpaša brīdinājuma. It īpaši tas attiecas uz tematiskajām sadaļām:
- WW1;
- WW2;
- Mūsdienu armijas un bruņotie konflikti.

8. Nevarēšana ielogoties pēc jaunas pakāpes saņemšanas
Diemžēl forumā ir ielavījies gļuks, kura rezultātā lietotāji pēc jaunas virtuālās dienesta pakāpes saņemšanas nevar ielogoties. Šādā gadījumā risinājums ir savu nelaimi darīt zināmu administrācijai, rakstot uz e-pastu panzerkampf@inbox.lv!

10. Aptaujas. Forumā ir tāda fīča kā aptaujas, taču tās izveidot var tikai moderatori. Tātad - ja Tev ir ideja kādai aptaujai, sūti to PM kādam no moderatoriem. Pacenties jau UZREIZ noformulēt konkrētu jautājumu un atbilžu variantus (maks. skaits - 10 varianti).

11. Avatara nomaiņa
Ja esi nomainījis avataru, bet jaunais neattēlojas - nospied F5, tas reizēm palīdz. Ja nepalīdz - pārbaudi, vai jaunā avatara bilde atbilst foruma izvirzītajām pikseļāžas un faila lieluma prasībām.

12. Foruma tēmas
Atceramies - tēma [u]Bāriņš "pie Pūces"[/b] nav tēma, kur var rakstīt visu, kas ienāk prātā. Nekādas politikas vai tematisko postu, tiem visiem ir SAVAS tēmas. Bāriņš, kā sākotnēji tika domāts, ir paredzēts mākslai, humoram un sportam. Visi neatbilstošie posti šajā tēmā var tikt pārcelti uz atbilstošākām tēmām vai tikt dzēsti!

kurlandlegionar# Nosūtīts: 11 Jūl 2008 16:08:20 - Laboja kurlandlegionar


Varbūt tas atvieglos jau daudzkārt radušās problēmas ar bilžu ievietošanu...

1. Nospiežam uz bildes norādi.2. Nodzēšam adresi, ja tur tāda ir.3. Uzklikšķinam uz vajadzīgo bildi ar peles labo taustiņu.4. Ar kreiso taustiņu uzklikšķinam uz Properties.5. Nokopējam bildes adresi (labais peles taustiņš, tad copy )6. Atgriežamies foruma lapā un iekopējam attēla adresi iekš bildes norādes lodziņa.7. Spiediet ok, tad varēsiet ierakstīt bildes nosaukumu, bet tas nav obligāti.8. Spiediet atkal OK un norāde uz bildi parādīsies ziņojuma logā.9. Kad nospiedīsiet izvēlni Nosūtīt ziņojumu, attēls parādīsies jūsu ziņojumā.***

Ja vēlaties nosūtīt bildi no sava datora, tad var izmantot virkni serveru, kas piedāvā ielādēt bildes.

2 piemēri ir www.fotki.lv un www.radikal.ru

Radikālī nospiežam pogu Browse un tālāk sameklējam vajadzīgo bildi un spiežam OK, tad Загрузить.Tālāk attēls tiks ielādēts serverī.
Un tad zem bildes parādīsies vairākas izvēles, principā, var paņemt uzreiz pirmo, jo tā ir adrese uz pilnu bildi. Tālāk viss kā iepriekš.

***

Fotkās ir knifs vienā vietā.
Mēs ielādējam foto, tad atveram mapi vai sameklējam to(atkarībā, kur esam ielādējuši attēlu).Tad nospiežam ar kreiso peles taustiņu uz attēla, tad palielinās.

Parasti tiek uzreiz ņemti propertiji un kopēta adrese, bet tad attēls neparādīsies, ja jūs to ieliksiet forumā.Lai varētu iegūt adresi, kas ļautu jums ielikt attēlu forumā nepieciešams uzklikšķināt uz tā vēlreiz ar peles kreiso taustiņu, lai tas palielinātos līdz maksimumam [att. parādīsies melnārāmītī] un tad tur kā viss kā parasti, jāpaņem properties, jānokopē adrese un jāliek iekšā bildes norādē.Panzerkampf Forums / Par visu, kas nepalien zem citām tēmām / FAQ (Jautājumi un atbildes)
Tēma ir slēgta. Jaunās atbildes netiek pieņemtas.
 
Šobrīd forumos: Viesi - 4
Lietotāji - 0
Rekords: 311 [18 Okt 2010 02:17:35]
Viesi - 311 / Lietotāji - 0
Lapas ielādes laiks (sek.): 0.045
Šajā lapā izmantotie logotipi un preču zīmes ir attiecīgo īpašnieku īpašums.
Lapas veidotāji un hostētājs neatbild par lietotāju komentāriem, jo komentāru īpašnieki ir to autori.
Forums tiek darbināts ar: miniBB® © 2001-2024